Červenec 2015

Summer Outfit: Brown Handbag, Flower Shirt & New in

11. července 2015 v 21:10 | Petra |  Outfits
Heyy guys. Finally back w/ new article. And not after a month, haha! :D So today it was really nice weather out there, not cold, not warm, just perfect for taking some photos with my lovely friend. (i am really thankful for her, because she's an amazing photographer!!) We had so much fun and took lots of photos. I wanted to do an outfit article for so long but i didn't have photos, but now i have, so you can look at my outfit below this text. Hope you like it. Thanks for comments & reading. Means a lot. XoXo
________________________
Čauu lidi. Konečně jsem zpět s novým článkem a tentokrát ne po měsíci, haha! :D Dnes bylo venku vážně pěkně, ani zima, ani horko, prostě perfektní počasí na focení s mou úžasnou kamarádkou. (které jsem mimochodem moc vděčná, protože je úžasná fotografka!!) Byla to zábava a navíc jsme pořídily spoustu fotek. Chtěla jsem udělat outfit článek už delší dobu, ale neměla jsem fotky, ale teď už mám, takže se můžete podívat na můj dnešní outfit pod tímto textem.

Shirt: H&M
Cardigan: Orsay
Jeans: H&M
Handbag: LYDC
Shoes: Deichman

Summer article

4. července 2015 v 14:58 | Petra |  Photos
Well, first of all i am sorry for not being so active last weeks, but i honestly didn't have that much ideas or new photos, so i just waited for a better while. But my summer break just started, so i have more time for photoshooting and now i got some new photos for you and i really hope you will like it :) Enjoy the pics!
btw ~ not every photo in this article is taken by my Canon camera, but from my phone, i am just saying, because the quality from my phone is not as good as in Canon camera, but it's also really good.
________________
Ze všeho nejdřív se chci omluvit, že jsem v posledních týdnech nebyla tak aktivní jako dřív, ale abych pravdu řekla neměla jsem moc nápadů ani žádné nové fotky, takže jsem čekala na vhodnější okamžik. Kažopádně s příchodem letních prázdnin mám o dost víc času na focení a tudíž pro vás mám nové fotky. Doufam, že se vám budou líbit. :)
btw ~ ne každá fotka v tomhle článku je vyfocená mým Canon foťákem, ale mým mobilem, jen to tak říkám, protože kvalita fotek z mého mobilu není tak dobrá jako v zrcadlovce, ale i tak si myslím, že je to docela dobrý :)

pardon, ale je to hrozně fotogenický :D